Counter-Strike 1.6 мониторинг сервер, Украина

најде сервери: 155
28
/
32
62.244.55.205:27015
UA
de_dust2
Counter-Strike 1.6 [ MEGATRON server ]
16
/
32
31.28.166.131:27026
UA
de_dust2
ГЕРОИ УКРАИНЫ ©
16
/
32
31.28.168.183:27055
UA
de_dust2
ПЕРВЫЙ ЭЛИТНЫЙ ПАБЛИК ©
4
/
32
91.211.117.95:27025
UA
de_dust2
█ Элита_Украины ::ES:: ★ SKILL ELO - CSDM★ █
7
/
32
31.28.168.208:27048
UA
de_dust2_2x2_b_new
Украинский Паблик ★
0
/
32
31.28.168.187:27023
UA
de_dust2
ЦЫГАНСКИЙ ТАБОР 18+ КИЕВ
1
/
32
31.28.168.209:27054
UA
de_dust2_2x2
У- К - Р - А - Ї - Н -А
9
/
20
31.28.166.135:27026
UA
gg_tonka9_lini9
Best GunGame FFA + Knife MOD(+18)
10
/
32
31.28.168.203:27015
UA
de_dust2_2x2
|͇̿V͇̿I͇̿P͇̿| KPИMИHAЛ #1 |͇̿V͇̿I͇̿P͇̿|
21
/
32
78.152.169.100:27015
UA
de_verso
VICTORY.KM.UA [CSDM FFA]
0
/
32
31.28.168.187:27039
UA
de_inferno
ЭЛИТА УКРАИНЫ 1000 FPS
11
/
19
91.211.116.18:27017
UA
de_dust2
NewLine #3 :: DM FFA + HS mod
6
/
32
31.28.168.220:27114
UA
$2000$
GLOBAL ARENA
7
/
32
31.28.170.117:27093
UA
de_dust2_2x2
|͇̿V͇̿I͇̿P͇̿| FREE] | ПУБЛИЧНЫЙ СЕРВЕР ©
0
/
32
31.28.170.120:27031
UA
de_dust2_2x2
|͇̿C͇̿S͇̿L͇̿| | Public Serv + Skill
10
/
20
91.211.118.87:27015
UA
de_assault
Игры для взрослыx CSDM ©
0
/
32
91.211.118.27:27015
UA
$2000$
У К Р А И Н С К И Е • А Т А М А Н Ы
0
/
32
91.217.254.206:27090
UA
zm_dust_world
[ZM] Зомби Фабрика | СКИДКИ [FREE BOSS+HOOK]
0
/
32
82.118.19.210:27023
UA
$200$_no_flash_grenade
Гламурные Сиськи 18+
5
/
32
31.28.166.117:27017
UA
fy_pool_day
..:: CSFF GunGame Classic ::..
0
/
26
62.149.12.148:27106
UA
de_dust2_2x2
[Public 24/7] CS 1.6 [Ukraine] +18
0
/
32
82.118.19.202:27035
UA
de_dust2_2x2_lite
Kuchurgan | Deadly Devils
0
/
32
31.28.168.200:27015
UA
de_dust2_2x2
Пушки + Лазеры ОТ КОРОЛЕВСКОГО
1
/
32
91.211.118.29:27015
UA
$2000$
ОДЕССКИЙ ЭЛИТНЫЙ ПАБЛИК NonStop 24/7
2
/
32
82.118.19.207:27026
UA
de_dust2_2x2
︾ УКРАИНСКИЙ ПАТРИОТ | СТРОГО © 18+
10
/
10
31.28.166.130:27048
UA
de_nuke
█ AutoMix ::ES:: (5x5) █
0
/
28
195.39.241.213:27051
UA
zm_2trains_v2
.::| Land of Zombies || bio ||٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶|::.®
0
/
30
31.28.168.219:27056
UA
zm_dust_siege
[ЛЕТО] Зачетные ЗОМБИ [Night FREE VIP]
2
/
24
77.121.163.2:27015
UA
awp_map
Public | kremunal m9So +18
0
/
16
91.211.116.22:27020
UA
de_dust2_2x2
.::Zombie Server |.[n-style].|::.
0
/
31
62.149.12.218:27015
UA
de_dust2_2x2
Odessa MaMa #OKTT
0
/
32
91.211.118.152:27015
UA
de_dust2_2x2_sks_win
Реальные пацаны |͇̿p͇̿u͇̿b͇̿l͇̿i͇̿c͇̿| + 18 ★
0
/
32
82.118.19.210:27026
UA
de_dust2_2x2_lite
Kuchurgan | Bloody Territory
6
/
32
91.211.116.28:27015
UA
de_dust2_2x2
OLD SCHOOL CS
0
/
22
31.28.170.119:27105
UA
de_dust2x2
Враг Народа
10
/
32
78.152.169.100:27017
UA
gg_dich2
VICTORY.KM.UA [CSDM AIM]
1
/
32
195.39.241.205:27027
UA
zm_fdust2x2
.:Мировая ЗОМБИ Арена:. [VIP+Обнова]
0
/
28
91.211.116.27:27039
UA
de_dust2_2x2
ХАРЬКОВ-ЛЬВОВ-ЗАПОРОЖЬЕ-ЛУЦК!®#1
0
/
18
91.211.118.86:27020
UA
de_stalingrad
Bad Comp@ny 15+
0
/
18
31.28.168.205:27015
UA
$2000$
Ну, Погоди! [MINI MAPS]
0
/
32
31.28.168.219:27092
UA
de_dust2_2x2
[DEStROYER] Убойные Пушки+Лазеры [tESLA]
1
/
32
195.191.72.10:27017
UA
$2000$
The only .::DONBASS::. server
2
/
24
91.211.118.82:27023
UA
fy_pool_day
ЧЁРНЫЕ ВОЛКИ [18+] ~~~★~~★~~★~~~~~
6
/
26
91.194.251.235:27017
UA
gg_orange
VBIOS #15 | GunGame Team DM
9
/
32
78.152.169.100:27021
UA
35hp_2
Victory.km.ua [Knife]
0
/
32
91.211.118.70:27023
UA
de_dust2_2x2
Энерго Паблик [18+]
6
/
32
78.152.169.100:27014
UA
$2000$
Victory.km.ua [Public]
5
/
32
31.28.166.117:27018
UA
gg_dusty
..:: CSFF GunGame Team ::..
0
/
32
91.211.118.8:27025
UA
de_mini_dust2
Украинский CSDM | Пушки + Лазеры ©
0
/
32
ua.5on5.net:27015
UA
de_dust2
ПАБЛИКСТАЙЛ [PUBLICSTYLE]
6
/
32
188.230.79.30:27016
UA
fy_iceworld2k
net4you.dp.ua Server #2 Classic
6
/
32
188.230.79.30:27015
UA
cs_assault
net4you.dp.ua Server #1 Classic
6
/
32
188.230.79.30:27017
UA
aim_map_usp
net4you.dp.ua Server #3 Classic Dnepr
0
/
28
91.211.116.27:27038
UA
de_dust2_2x2
КИЕВ-ОДЕССА-ВИННИЦА-ЧЕРКАССЫ!®#1
5
/
32
31.28.166.117:27015
UA
aim_map
..:: CSFF Public 18+ ::..
2
/
30
195.69.187.176:27015
UA
bazooka_india
[UA] DNET CS Public Server #1
0
/
24
195.39.241.207:27031
UA
de_dust2_2x2_css
*********ВЗРОСЛЫЕ ДЕТИ *********
1
/
32
188.190.223.75:27015
UA
zm_franqeeto_final
®Мертвая Зона ZM Мегалинк
9
/
32
195.39.241.213:27037
UA
zm_fdust2x2
.:РЕЗНЯ В ЗОМБИЛЕНДЕ:. [FREE BOSS+HOOK]
0
/
20
91.211.117.126:27044
UA
deathrun_arctic
Смертельный Прыжок
0
/
28
91.211.116.27:27040
UA
de_dust2_2x2
ДНЕПР-ПОЛТАВА-СУМЫ-ЧЕРНИГОВ!®#1
2
/
20
195.69.187.176:27016
UA
gg_33_besot
[UA] DNET CS GunGame Server #2
0
/
32
91.211.118.70:27029
UA
de_go_go_go
[CSDM] Пушки + Лазеры от BYBA
4
/
32
cs1.cs-best.org.ua:27015
UA
de_dust2_2x2
#[CS-BEST.org.ua] UKRAINE#
0
/
22
91.211.118.87:27021
UA
de_dust2_2x2
Будь осторожен - пиздец возможен 17+
0
/
28
62.149.12.148:27202
UA
de_dust2_2x2
[Тру Армия UA] CS:GO Пушки
0
/
32
31.28.170.122:27061
UA
de_dust2_2x2
• К О З А Ц К А Я • С Л А В А • ©
4
/
26
91.194.251.235:27018
UA
gg_aim_texture_funworld
VBIOS #16 | GunGame FFA DM
0
/
28
91.211.116.27:27037
UA
de_dust2_2x2
ХЕРСОН-НИКОЛАЕВ-РОВНО-ФРАНИК!®#1
4
/
26
91.194.251.235:27015
UA
gg_snow
VBIOS #12 | GunGame
3
/
26
91.194.251.235:27016
UA
gg_seaside
VBIOS #11 | GunGame TeamPlay
1
/
24
195.242.218.215:27015
UA
surf_sand_2
Сюрф | cs-blitz.ru | Classic
0
/
20
195.39.241.214:27051
UA
$7000$
Novaline GunGame ©
2
/
32
91.211.117.88:27050
UA
de_dust2_2x2
Server Public 18+ (ORIGINAL)
0
/
24
91.211.118.47:27015
UA
de_dust2_2x2
Элитный паблик 24/7 (Night_ViP)

во Counter-Strike 1.6 страница мониторинг ќе најдете многу неверојатни сервери во секое вашите желби. Во прилог на едноставно пребарување, можете да го користите филтер за пребарување по земја и мапи, кои се играат во моментов на серверот, исто така можете да го користите филтер со бројот на играчи на интернет. Само Одете на страната на серверот што ви се допаѓа и да го додадете во листата на омилени на нашата веб страница за никогаш не го загуби. Сега листа со омилени сервери CS 1.6 ќе бидат видливи во вашиот профил на нашата веб страница.

Овде можете да оставите коментар на личен разговор сервер и да го споделат на серверот со вашите пријатели преку социјално вмрежување копчиња кои се наоѓаат на нашата веб страница.

Сервери означени како BOOST поставени на промоција и тоа е најпопуларниот во нашата листа.

На пареа играчи се поврзе со избраниот сервер преку веб-сајтот добива со еден клик - само притиснете на линкот "Connect" на страна на серверот во нашиот мониторинг.

Russia
+79017741785
info@tsarvar.com
Tsarvar
Tsarvar
Russia
+79017741785
info@tsarvar.com