Додај Counter-Strike 1.6 сервер за мониторинг

Здраво момци! Можете да додадете свој Counter-Strike 1.6 сервер на оваа страница за следење на нашиот веб сајт не добиваат плата и регистрација.

Тоа не е важно, ако ќе го додадете вашиот сопствен сервер или омилена една каде што ќе уживаат играјќи си со пријатели. Ние сме среќни да се види тука секој: сервер Силите или само играчи. Тоа е лесно: внесете адресата на серверот, кликнете на "Додај" и од тој момент на серверот ќе биде додадена на следење.

Постојат и други добивката: ќе добиете можност да ги набљудуваат вашите серверот статистика, рејтинг сервер, споделување на лични линк сервер и др Ние навистина се надеваме дека може да ви помогне да ја промовирате вашата серверот во мрежата. Со среќа!

Додај сервер

пример: 83.222.109.70:27121 (IP + порта)
или example.com:27121 (домен + порта)
Додај

Ако серверот има домен ќе е подобро да го стави наместо на IP-адреса. Во случај вашиот домен нема да работат, ќе продолжи да го следи вашиот сервер од последните дефинирани IP-адреса, играчите исто така, ќе видите вашата IP наместо скршени домен.

Russia
+79654304104
admin@tsarvar.com
Tsarvar
Tsarvar
Russia
+79654304104
admin@tsarvar.com
разговарате
Треба да се логирате во страницата за разговор
VIP сервери
achievemen t_idle_emp ire
45 / 64
CS GO
Idle-Empir e.com #1 | Minutes4Sk ins | NOKILL | Achievemen t
de_tides
44 / 64
CSS
▅ ▆ ▇ TIDES (ONLY) // c2Play.de ★ Ranked
deathrun_p rincess_ak ai2_f2
17 / 21
CS GO
✠ БЕГ НА ВЫЖИВАНИЕ ✠ |SPEEDWAY| ☛ ٩㋡۶
aim_deagle 7k_xmas
5 / 20
CSS
| MAFIA | DIAMOND WORLD | PUBLIC SERVER 18+ |
de_kombu
12 / 64
CSS
[GunServer ] CHAЙПEPAM CЮДA + VIP [AWP DM] (5/0/7)
awp_india
31 / 32
CS 1.6
ITALIA.PGL GAMERS.RO
de_dust2
31 / 32
CS 1.6
COUNTER STRIKE [SUPER SERVER]
de_nuke
19 / 32
CS 1.6
BooM ServeR [PuB]лИчНы Й 1.6
de_dust2
19 / 50
CSS
[v34] ARMAGEDDON © 2017 [PUBLIC] 18+
ze_foreign _sand_mix_ v2_fix
14 / 64
CS GO
Zombie :: Net4ALL.RU - FastDL [ZE:230|ZM :47] / CS:GO
de_inferno _2x2_snow
8 / 31
CS 1.6
НЕ ОЛИМПИЙСКИ Е ИГРЫ © [2010-2017 ]
zm_cone
23 / 28
CS 1.6
.::| Land of Zombies || bio ||٩(̾●̮̮̃̾ •̃̾)۶|::.
cs_assault
44 / 64
CSS
▅ ▆ ▇ ASSAULT (ONLY) // c2Play.de ★ Ranked
de_dust2
31 / 32
CS 1.6
-=|[K[G]C] |=- |>>K[o]Lk@ ta<<< <<Clan>> <Server>[K GC]
de_dust2_s e
8 / 24
CS GO
[WCS][!wcs ,!lvl,!vip ] Ямайка Джа #1 | +FREE 100 LVL
fof_overto p
28 / 28
CSS
=ACG= 4 Team Shootout Map Vote !radio SoundCloud
de_dust
6 / 17
CSS
Dust & Dust2 GER Server clan-bande ros.de By CoCo
/509888922 /surf_bk_m mcs
4 / 40
CS GO
[EU/LT] »Training« Surf !ws !gloves No-Jail Respawn Vimo.LT
de_mirage
3 / 21
CS GO
★ [PL][128TR ] FastGamers .eu ▶ ONLY MIRAGE ◀ SKINY/GLOV ES ▶ VIP ◀
онлајн корисници